Tohle interview už asi kde kdo zná, nicméně mě se to pořád nesmírně líbí. Graham Hancock nedávno udělal rozhovor s Rickem Strassmanem, který se už stal legendou mezi výzkumníky psychedelik, protože to byl právě on kdo v 90.letech zahájil po několika desetiletích zákazu první oficiálně povolený výzkum s DMT.

Trvalo mu 2 roky než překonal všechny procedurální překážky na straně FDA (Food and Drug Administration) a nakonec povolení získal. Dá se říct, že tím vlastně “prošlápl cestu” všem dnešním výzkumům a zásadně se tak zasloužil o dnešní psychedelickou renesanci.

Rick Strassman vše popsal v knize “DMT – the spirit molecule” ale co nezmínil bylo, co ho vlastně motivovalo k uskutečnění výzkumů DMT. Ukázalo se, že ho do DMT zasvětil sám rovněž již legendární Terence McKenna 😀

“*I was at a conference in California in 1986 and Terence McKenna was there, and we spoke afterwards and he said ‘well you’re talking about DMT, but do you know anything about DMT’. And I said no, but I’d like to learn. So I went into a small room with a number of friends, and Terence gave an introductory DMT rap, like “this is how you do it”. So that experience shook me to my ontological roots, as it were. There were these beings, which were surprising as hell, and they spoke in a sing-song voice and said “now do you see, now do you see” over and over again. And I came down…and we said our goodbyes, but the course had been set.”*

(volný překlad)

“V roce 1986 jsem byl na konferenci v Kalifornii a byl tam Terence McKenna. Poté jsme spolu mluvili a on řekl: „mluvíte o DMT, ale víte něco o DMT?“. Já řekl ne, ale rád bych se dozvěděl. Tak jsem šel do malé místnosti s několika přáteli a Terence nám dal úvodní lekci o kouření DMT. Tato zkušenost otřásla mými samotnými ontologickými kořeny. Byly tam ty bytosti, které byly tak šokující a mluvily zpěvnými hlasy a říkaly „teď chápeš, teď chápeš“ znovu a znovu. A pak jsem se vrátil na zem… s Terencem jsme se rozloučili ale mé další směřování tímto bylo nastaveno…”

https://www.dailygrail.com/…/rick-strassman-tells-graham-h…/